Taimne Kompostmuld

//Taimne Kompostmuld

Taimne Kompostmuld

Kekkilä Taimne Kompostmuld on keskkonnasäästlikust toormest valmistatud kvaliteetne, kasutusvalmis, kõigile aiataimedele sobiv üldmuld.

Taimne Kompostmuld on valmistatud ohututest ja täielikult looduslikest, taaskasutatavatest ja taastuvatest toorainetest.

Kompostmuld sisaldab taimset mullaparanduskomposti Taimekompost™, mis pärineb Kekkilä enda kompostimistehastest. Lisatud sammal hoiab niiskust ja vähendab kastmisvajadust ning EBC-sertifikaadiga biosüsi on taimne ja mahepõllumajanduseks heaks kiidetud.

  • Valmistatud taastuvatest toorainetest
  • Sobib kõikidele taimedele
  • Sisaldab Kekkilä enda mullaparanduskomposti

Description

Kekkilä Taimne Kompostmuld on keskkonnasäästlikust toormest valmistatud kvaliteetne, kasutusvalmis, kõigile aiataimedele sobiv üldmuld.

Taimne Kompostmuld on valmistatud ohututest ja täielikult looduslikest, taaskasutatavatest ja taastuvatest toorainetest.

Taimekompost™ on taimne mullaparanduskompost, mis valmistatakse riisutud lehtedest ja taimeosadest Kekkilä kompostimistehases termokompostimise teel. Kompostimisega muundatakse taimne materjal huumuseks, mis sisaldab rikkalikult kasvuks kasulikke mulla mikroobe. Mulla mikroobid vabastavad taimseid toitaineid, parandavad mulla struktuuri ja säilitavad selle tervist, tekitades haigusi ennetavaid aineid ja lagundades saasteaineid. Mida aktiivsem on mikrobioota, seda viljakam ja tervem on maa.

Kasvusammal on kiiresti taastuv, keskkonnasõbralik mulla valmistusaine, millel on taimede kasvatamiseks palju suurepäraseid omadusi. Sammal hoiab niiskust ja vähendab seega kastmisvajadust. Kasvusammal lisab mullasegule taimejuurte jaoks olulist õhuruumi.

Taimses Kompostmullas sisalduv biosüsi on EBC-sertifitseeritud taimne biosüsi, mis on lubatud mahepõllumajanduslikuks tootmiseks. Biosüsi parandab mulla veeimavust ja vähendab selle kuivamise ohtu. Biosüsi toetab mulla mikroobide aktiivsust ning vabastab järk-järgult toitaineid, vähendades väetamise vajadust. Biosüsi ei lagune ja seob süsiniku püsivalt mullaga, toimides süsiniku neeldajana 1 kg süsinikku = 3,5 kg süsinikdioksiidi. CO2 negatiivne.

Kekkilä Juurejõud™ on looduslik huumusühend. Huumusühendeid on uuritud nii taimede toitainete ja vee omastamise kui ka juurekasvu parandamiseks ja seeläbi taime kasvu suurendamiseks.

Kekkilä Organic Grow™ on mahepõllunduseks heaks kiidetud täielikult taimne ringväetis, mis on valmistatud toiduainete tootmise kõrvalsaadustest.

Tootekirjeldus
Toorained: Taimne mullaparanduskompost Taimekompost™ (aiajäätmed, taimsed jäätmed, turvas, kompostimisjaama heakskiidu nr FIC008-05120/2014NA ja FIC289-4313/2008NA). Kasvusammal, peen ja jäme liiv, biosüsi.

Lisatud ained: 2 kg/m Mg-sisaldusega lubjakivipulber ja 3 kg/m Kekkilä Organic Grow™ maheväetis (NPK 5-1-7 + mikroelemendid), mahepõllumajanduseks heaks kiidetud EBC-sertifikaadiga taimne biosüsi. Huumusühend Kekkilä Juurejõud™.

Jämedus: Keskmise jämedusega

Juhtivus: 40 mS/m

pH: 6,7

Lämmastik (N) vesilahustuv 200 mg/kg ka

Fosfor (P) lahustuv 280 mg/kg ka

Kaalium (K) lahustuv 3900 mg/kg ka

Niiskus 50%

Orgaaniline aines 38 %